+421 908 099 514
7 dní v týždni od 8:00 do 19:00

Journey

 

V tejto sekcii sa môžete dozvedieť viac o tom, ako táto spoločnosť vznikala, o jej najdôležitejších miľnikoch a aktuálnych podujatiach, na ktorých sme sa zúčastnili.  

 

KYGA S

Vedeli sme, že ľuďia uverili našej KYGE a často ju využívajú. Stále sme vysvetlovali, ako sa na nej dá super ležať a relaxovať. Snažili sme sa na to čo najkritickejšie pozrieť a pochopili sme, že niektorí ľudia oveľa viac preferujú sedenie. Preto sme odštartovali komunkáciu s výrobcom, či niečo také vieme spraviť. Povedal, že si to vie predstaviť, že má skúsenost s podobným tvarom s nafukovačkami do bazénu. Upravili sme to, pripravili sme celý koncept s vizuálom, a dali vyrobiť prvý sample. Po troch samploch bola finálna verzia Kyga Chair na svete. Jediná vrstva extrémne odolného nylonu, z ktorého je aj každá nová KYGA S. Stolička sa stala realitou.

 


 

KYGA X

Pri vyhodnocovaní letnej sezóny 2017 sme zistili, že je čas na to obmeniť farby a pridať nový materiál. Kedže igelitový sáčok vnútri KYGA vaku vyžaduje určitú opatrnosť pri zaobchádzaní a pri jeho poškodení sa stáva vak nepoužiteľný, rozhodli sme sa, že nová generácia KYGA X bude bez neho. Preto sme spolu s dodávateľom vymysleli odolný liaty nylon, ktorý bude plniť aj funkciu, ktorú plnil igelit. Nová generácia bude ešte lahšia na nafukovanie a jej hmotnosť opäť klesne o pár stoviek gramov. Aby sme vopred vyvrátili obavy z poškodenia pri používaní, ku každému kúpenému kusu KYGA X pridávame certifikát doživotnej záruky. Ak ste si KYGU úmyselne nepoškodili, ale poškodila sa pri používaní, na naše náklady Vám ju opravíme, alebo dáme nový kus.

 


 

KYGA 2. Generácia

Na konci letnej sezóny 2017, v septembri sme sa na základe pozitívnej odozvy rozhodli dorobiť ďalšie kusy. Netrpezlivo sme počas celej sezóny počúvali našich zákazníkov, čo im chýba a čo by na KYGE zmenili. Nová KYGA 2, je preto dlhšia o 30cm čo znamená, že má 270cm vo vyfúknutom stave. Odolná vrstva nylonu zhustila štruktúru a zároveň stenšila hrúbku, tým pádom je nová KYGA oveľa odolnejšia a ešte ľahšie sa nafukuje. Vymenili sme žltú farbu za zelenú a pridali sme novú maskáčovú farbu, ktorá je úplne odlišná.

 


 

Baťa 2017

Pri narastajúcom počte objednávok cez náš eshop, sme roymýšlali ako čo najefektívnejšie a najekologickejšie dostaneme KYGU k vám domov. Kedže vieme že KYGA je naozaj skladná, a zbalí sa do batôžku veľkého ako vrecko na topánky, rozhodli sme sa osloviť najväčšieho výrobcu topánok na Československu - Baťu. Oslovili sme ho s našim návrhom spolupracovať a vzájomne si pomocť. Požiadali sme ich o nevyužité ekologicky vyrobené topánkové krabice, ktoré následne využijeme ako balenie na KYGU. Kedže firma Baťa je vizionárska a ekologická, celý nápad sa im veľmi zapáčil a dohodli sme spoluprácu.

 


 

Gurmán fest, Sad Janka Krála, 2017

Jedným z ďaľších udalostí ktorej sme boli súčasťou bol Gurmán Fest v Bratislavem ktorý sa odohrával v júni v Sade Janka Kráľa. Vytvorili sme príjemnú chillout zónu na tráve pri hlavnom pódiu, kde sa odohrávali rôzne kulinárske show. Ľudia si príjemne oddýchli, dali si pohár dobrého vínka a niečo drobné pod zub.

 


 

Festival záhrad, Bory Mall, 2017

Pri príležitosti prichádzajúceho leta 2017 sme sa spojili a pripravili si spoluprácu na evente v nákupnom centre v Bory Mall. Bol to víkend sústredujúci sa na záhradné kvety, nábytok a doplnky. Ideálne sme zapadli a vytvorili sme na trávniku, v strede nákupného obchodu chillout zónu pre mladých aj starších. Decká si KYGU veľmi rýchlo oblúbili a už čoskoro presviedčali rodičov, aby im KYGU kúpili.

 


 

Grape festival, Exploited, 2016

Ako sme s tímom vybehli na letný festival, stretli sme tam taktiež známeho mladíka, ktorý pôsobí na Youtube. Pokecali sme s ním a zapáčil sa mu náš nápad, pričom si vybral jednu z prvých KYGA vakov, krásnu jasnú ružovú. Veríme, že mu slúži a užíva si ju nielen na festivaloch ale aj v zime na snehu.

 


 

 

Bratislava, 2016, prvá propagácia

Ako prišla prvá séria KYGA vakov k nám na Slovesnko, stretli sme sa s vtedy populárnym Youtuberom Matejom Zrebným, ktorý chystal zaujímavý letný klip. Ideálne sa mu tam hodili naše pohovky tak sme s ním spravili spoluprácu a poskytli mu pohovky. Krásne zapadli do letného počasia a najkrajšie boli na záberoch z bazénu.

Link na video: https://www.youtube.com/watch?v=uTShqD6cMS8

 


 

Kontakt s výrobcom, Singapur, 2015

Hneď chvílku na to ako sa začal research, sa Andrej dostal do najbohatšej krajiny južnej Ázie Singapuru, kde študoval na výmennom pobyte. Pochopil, že je to ideálna príležitosť pokúsiť sa nájsť potencionálneho výrobcu našich nafukovacích vakov KYGA. Prešiel celý Singapur až nakoniec našiel, jednu šičku ktorá povedala že sa pokúsi vytvoriť model a pošle sample.

 


 

Prvá zmienka, Dánsko, Aarhus 2015

Ešte v roku 2015 v Dánsku vznikol v hlavách mladých chlanov nápad o nafukovacích vakoch. Hneď ako sme zistili ako sa to používa sme začali robiť research. Prebrali sme rôzne témy: ako by to mohlo fungovať, kde by sa dali vyrobiť takéto pohovky a čo to všetko obnáša. Zhodnotili sme výhody a nevýhody, a začali sme plánovať stratégiu ako vlastne bude vyzerať značka KYGA, ako ju dostaneme k vám, k ľuďom.